Митрополит Варсонофій відвідав Дівотинський монастир Болгарії

Митрополита Варсонофія супроводжували Секретар Священного Синоду БПЦ єпископ Герасим та начальник подовр‘я Руської Православної Церкви у Софії архімандрит Вассіан. Вінницький арієрей поспілкувався з братією обителі та олянув на реставраційні роботи у храмах монастиря. Владика вдячний монахам за теплий та гостинний прийом.
Дівотинський монастир – діюча чоловіча обитель, зведена на честь Святої Трійці, належить Софійській єпархії Болгарської Православної Церкви. Знаходиться на півночі гірських схилів Люлина, недалеко від Перника. Відомостей про історію монастиря зовсім небагато. Відповідно до одного з переказів, заснував монастир болгарський цар Петро, ​​який правив з 927 по 970 роки. Інший переказ, що склалося в період турецької окупації, свідчить, що Дівотінскій монастир був заснував місцевими жителями, оскільки саме на цьому місці вони знайшли скарб. У 1382 році монастир серйозно постраждав, так як турки захопили Софію, але в XV столітті обитель була відреставрована.