Звернення до Президента України

Митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан передали до Офісу Президента України відкрите звернення духовенства і віруючих Вінницької та Тульчинськой єпархій УПЦ до Президента України.
У зверненні, зокрема, йдеться про утиски, яких зазнають релігійні громади УПЦ на Вінничині, адже, начальник Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький діє виключно у інтересах ПЦУ. Про відпрацьовані рейдерські схеми, які використовують прихильники ПЦУ для захоплення храмів. Про те, що митрополиту Вінницькому і Барському Варсонофію вже майже рік з різних, зазвичай надуманих, причин відмовляють у державній реєстрації як керівника єпархії. Про міжконфесійний конфлікт у селі Лука-Мелешківська, викликаний спробою рейдерського захоплення місцевого Преображенського храму та триваючий досі.
Звернення підписало 25265 людей з числа духовенства і віруючих Вінницької та Тульчинської єпархій УПЦ.