У Літинському районі вчинено спробу захопити храм.

9 січня декілька парафіян храму святих рівноапостольних Кирила і Мефодія с. Лукашівки, Літинського району, проникли до будівлі храму, де на одній з дверей поміняли замок, а другу заблокували зсередини. Наступного дня, настоятель храму не зміг потрапити до храму. На щастя, священик зумів відчинити треті двері і через них зайти до приміщення. За словами настоятеля протоієрея Феодора Расторгуєва ініціаторами неправомірних дій стали голова релігійної громади та церковний касир. Вони відкрито підтримують ідею переходу до неканонічної ПЦУ і, через це, знаходяться в опозиції до священика та інших членів громади, які, в свою чергу, прагнуть зберегти вірність УПЦ. З ініціативи прибічників ПЦУ для висвітленні подій було запрошено телебачення, однак у репортажі каналу 1+1 інформацію щодо інциденту подано дещо однобоко.

Наразі для прийняття рішення щодо вибору громадою церковної юрисдикції на 12 січня призначені збори села. Однак є певні побоювання, що замість волевиявлення релігійної громади, може бути підтасоване на користь прихильників ПЦУ, адже далеко не всі мешканці Лукашівки є парафіянами храму.